Zahlavi

Aktuality

Nábor hráčů

Team

Přípravka Mladší

Přípravka Starší

Žáci

Fotogalerie

Archiv

Kontakty

 

Borotín (26.3. - 30.3.2014)


26.3.2014
Tak zase začínáme

Začínáme další ročník zimně-jarního soustředění. Příjezd se nám vydařil na čas. Tak stihneme i večeři. Obešlo se to i bez pořádkových přestupků.

Máme za sebou výbornou večeři. Byly kuřecí řízečky paní školnice. A zbylo i na přidání. Ne všichni však tuto jedinečnou nabídku využili. Máme i druhou večeři bohatou na vitamíny. Osobní vzkaz pro pana Zajace. Je výborná paštika a banán. Děti už se rozdělily a zabavily. Máme to hodné a samostatné děti. Jen ty maminky nám je moc rozmazlují.


27.3.2014

Už máme po snídani a za chvíli to vypukne. Když jsme procházeli do jídelny po chodbách místní školy těsně před začátkem vyučování, všem bylo strašně líto, že nemůžou zasednout do školních škamen. Jinak všechno jde podle předpokladů. Jen bych rád upozornil některé rodiče, že jejich vykutálené dětičky budou nějaký čas mobilně nedosažitelné.

První trénink máme za sebou. Kluci se snažili a vůbec to proběhlo překvapivě dobře. Je pravda, že kluků je trochu méně, a tudíž může mít skoro každý svého osobního trenéra. Pro nás dozorce to má také své výhody, protože nemusíme mít tak dlouhé násady pro udílení pokynů. Dneska se nám tady udělalo i překvapivě jarně, i když jsme cestou viděli ležet sníh. Možná se půjdeme i trochu ohřát.

Sestava poprvé   Sestava podruhé
Výtečníci nemobilní 1   Výtečníci nemobilní 2
Výtečníci brzy nemobilní 1   Výtečnící brzy nemobilní 2   Výtečnící brzy nemobilní 3
Porada vedení

Už jsme dotrénovali i odpoledne. Nejdříve jsme si ale museli vybojovat tělocvičnu proti domácímu tanečnímu ansámblu, který s námi chtěl mermomocí trénovat na hudbu. My jsme však nasadili rychlou kličku a tvrdou střelu a hala byla naše. Dali jsme si i krátký fotbálek modrých proti oranžovým. Na výsledek se historie ptát nebude. Byl to jenom trénink. Po trénování bylo skupinové sprchování. Místo slunečního ohřevu jsme nakonec zvolili zahřívání pouze v oblasti mozkových závitů s využitím školních materiálů. Jen mám pocit, že někde se ani nezajiskřilo. Třeba španělsky „třináct“ je opravdu oříšek. Po večeři asi vyměníme fotbalový míč za ten celulitidový. Snad jsem použil správný termín. Znamená to něco hladkého, malého a pevného. Á, tak se vloudila malá chybička. Správný termín je asi celuloid. Budu se muset poohlédnout po nějaké celulitidě, abych se příště společensky neznemožnil.

Ještě abych nezapomněl, nemobilní už jsou všichni. K dosažení budou tak mezi 18:30 – 19:30. A to zůstane pravidlem.


28.3.2014

Včerejší večer a noc proběhla nad očekávání dobře. Zdá se, že ji snad všichni prospali. Bez mobilních telefonů se holt spinká jako na obláčku. Na snídani se nám vytvořila dlouhá fronta na párečky, někteří dali přednost rohlíku s marmeládou. Čas do tréninku dneska vyplníme studiem. V den svého svátku by nás učitelé měli na rukou nosit, když jsme je zbavili takového materiálu. Zkusíme je ještě přesvědčit, aby si ustlali. Jdeme se chystat na trénink.

Třída1 Třída2 Třída3 Třída4

Před koncem dopoledního tréninkového bloku dorazili první opozdilci. Místo aby spěchali a stihli se ještě před obědem zapotit, radši se cestou naládovali nezdravou uzeninou. V polední pauze se podařilo k učení zlomit jen opravdu svědomité jedince. Odpoledne nás čeká trénování na venkovním hřišti. Počasí nám přeje, tak to bude příjemná změna. Možná se nám podaří být i svědky tradičního lidového obyčeje v podobě vesnické zabíjačky. Jen aby nám ta prasata (bude to hromadná událost) nelítala po vápně. A když si odpoledne pospíšíme, můžeme zafandit místním basketbalistkám.

Odpoledne jsme si zatrénovali na čerstvě posekaném trávníku. Prasátka jsme ale neviděli. Po trénování byli kluci fandit místním žákyňkám-basketbalistkám. Po večeři dorazili poslední účastníci našeho kempu. Celkem jich tady máme patnáct. Večer ještě proběhla obíhačka u zeleného stolu a členové realizačního týmu, kteří toho nemají ještě dost, si zahráli fotbálek. Příprava na spaní proběhla s tradičním rituálem odevzdávání mobilních telefonů, se kterým se už všichni smířili.


29.3.2014

Začínáme třetí den fotbalového drilu. Už máme po snídani a chlapci se rozhýbávají hrou na schovávanou. Dneska konečně uvidíme, jak se to má pořádně dělat. Myslím to trénování. S trenérskou píšťalkou se dneska představí Libor. Je ještě čerstvý a hlasově a psychicky méně opotřebovaný.

Trénovalo se už ve třech barvách, k oranžové a modré přibyla zelená. Před obědem to bylo hlavně o pohybu bez míče a vytrvalosti. Během poledního klidu se doháněly poslední nedodělané úkoly. Odpolední nádherné počasí nás opět vytáhlo na místní fotbalové hřiště. Začátek tréninku sledovaly i místní baskeťačky, na jejichž úspěšné zakončení sezóny padla ta prasátka. A jedno se tam tak pěkně opékalo. Ale zpět k tréninku. Kluci dělali všechno, co mohli, aby se před děvčaty patřičně zviditelnili. Moc asi nezabodovali, protože to holky asi po půlhodině zabalily. Na hřišti jsme vydrželi za sluníčka až do páté hodiny. Tak to musím rychle dopsat, protože jdeme za chvíli na večeři.

Ponořit   A nádech   Zajíček
Lavička1   Lavička2   Lavička3   Lavička4

Nastává nám kritický poslední večer. A nezačal dobře, protože je zavřený bufet. Majitel se účastní konzumace toho prasátka. Většina kluků šla hrát ping pong. Jen někteří slabší jedinci se přiklonili k elektronické zábavě. Dospělé osazenstvo se rozdělilo na ty, co můžou, a hrají nohejbal, a ty co nemůžou. Ti o tom pak jenom píšou. Tak snad si nic neudělají a budeme mít na zítra dostatek řidičů.


30.3.2014

A máme tady poslední ráno. Vstávat se nikomu moc nechtělo, tím spíše, že nám letní čas sebral jednu hodinu z noci. Čeká nás poslední trénink a pak už jen zabalit, oběd a budeme vyrážet domů.

(zr)


Připomínky zasílejte na admin@fotbalveltez.cz
Forum Uvodni